Pisanje diplomske naloge, pisanje diplomske naloge Seznam forumov Pisanje diplomske naloge, pisanje diplomske naloge
Pisanje diplomske naloge, pisanje diplomske naloge, Pisanje diplomske naloge, pisanje diplomske naloge, Pisanje diplomske naloge, pisanje diplomske naloge,
 
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   RSS Feed   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Zasebna sporočilaZasebna sporočila   PrijavaPrijava 




FAKULTETA ZA POMORSTVO IN PROMET PRAVILNIK O MAGISTRSKEM IN

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Pisanje diplomske naloge, pisanje diplomske naloge Seznam forumov -> Pisanje diplomske naloge, Pisanje diplomske naloge, Pisanje diplomske naloge, Pisanje diplomske naloge, Pisanje diplomske naloge, Pisanje diplomske na
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mojstudij
Administrator foruma


Pridružen/-a: 05.08. 2009, 06:15
Prispevkov: 884

PrispevekObjavljeno: 06 Apr 2011 06:06    Naslov sporočila: FAKULTETA ZA POMORSTVO IN PROMET PRAVILNIK O MAGISTRSKEM IN Odgovori s citatom

UNIVERZA V LJUBLJANI
FAKULTETA ZA POMORSTVO IN PROMET

















PRAVILNIK
O MAGISTRSKEM IN SPECIALISTIČNEM ŠTUDIJU
















Portorož, september 2005

Vsebina:


1. SPLOŠNE DOLOČBE 2
2. PRIJAVA TEME MAGISTRSKEGA IN SPECIALISTIČNEGA DELA 3
3. PREDLOŽITEV MAGISTRSKEGA OZIROMA SPECIALISTIČNEGA DELA 6
4. ZAGOVOR MAGISTRSKEGA OZIROMA SPECIALISTIČNEGA DELA 8
5. KONČNE DOLOČBE 11
PRILOGA 1 - Prošnja za odobritev teme magistrske/specialistične naloge 12
PREDLOG TEME MAGISTRSKE/ SPECIALISTIČNE NALOGE 13
PRILOGA 2 14
PRILOGA 3 15
PRILOGA 4 16


Na temelju Statuta Univerze v Ljubljani, sprejetega na seji senata in upravnega odbora Univerze v Ljubljani dne 21.12.2004 (Ur. l. RS št. Ur. l. 64/01, 33/03 in 79/04 in 8/05), je senat Fakultete za pomorstvo in promet Univerze v Ljubljani na 13. redni seji dne 28.09.2005 sprejel



PRAVILNIK O MAGISTRSKEM IN SPECIALISTIČNEM ŠTUDIJU


1. SPLOŠNE DOLOČBE


1. člen

Ta pravilnik podrobneje določa pogoje in postopek prijave teme magistrskega ali specialističnega dela, izbiro, prijavo in izdelavo magistrskega ali specialističnega dela ter postopke pri oddaji in zagovoru teh del na Fakulteti za pomorstvo in promet Univerze v Ljubljani (v nadaljevanju: fakulteta), ki je pogoj za pridobitev znanstvenega naslova magister oziroma strokovnega naslova specialist.


2. člen

Fakulteta organizira podiplomsko izobraževanje za pridobitev znanstvenega naslova magister oziroma strokovnega naslova specialist na področjih prometnih ved po študijskih programih podiplomskega študija (magistrskega in specialističnega študija), ki jih je sprejel senat fakultete in je za njih pridobila soglasji Senata Univerze v Ljubljani in Sveta za visoko šolstvo Republike Slovenije.


3. člen

Za pridobitev diplome o končanem specialističnem oziroma magistrskem študiju in s tem naslova magister oziroma specialist, mora kandidat poleg predpisanih študijskih obveznosti izdelati in uspešno zagovarjati magistrsko oziroma specialistično delo.

Študent, ki uspešno konča podiplomski magistrski študij, pridobi v skladu z zakonom in študijskim programom znanstveni naslov magistra znanosti z znanstvenega področja prometnih ved.

Študent, ki uspešno konča podiplomski specialistični študij, pridobi v skladu z zakonom in študijskim programom strokovni naslov specialista prometnih ved.


4. člen

Magistrsko delo mora biti rezultat samostojnega raziskovalnega dela kandidata. Kandidat mora z njim dokazati, da obvlada področje, s katerega je tema njegovega dela, in metode znanstveno raziskovalnega dela. Delo mora biti zastavljeno tako, da omogoča doseči visoko raven strokovno-analitične obdelave izbranega strokovnega problema ali znanstveno raziskovalni prispevek ob uporabi bodisi zgolj raziskovalnih metod teoretičnega bodisi empiričnega ali enega in drugega raziskovanja.

Specialistično delo mora biti samostojen rezultat strokovnega in/ali raziskovalnega dela kandidata, ki je praviloma usmerjeno v kritično reševanje določenega problema prakse.



2. PRIJAVA TEME MAGISTRSKEGA IN SPECIALISTIČNEGA DELA


5. člen

Kandidat praviloma izbere in prijavi temo magistrskega dela ob pomoči potencialnega mentorja, ko opravi vse obveznosti, ki so ovrednotene z 90 KT.

Kandidat praviloma izbere in prijavi temo specialističnega dela ob pomoči potencialnega mentorja, ko opravi vse obveznosti obveznih predmetov, ki so vrednoteni s 27 KT.


6. člen

Delovne naslove tem magistrskih oziroma specialističnih del lahko predlagajo:
 visokošolski učitelji, ki sodelujejo na študijskih programih fakultete (najmanj z nazivom docent),
 kandidati,
 podjetja, organizacije in druge institucije, ki sodelujejo s fakulteto in katerih teme so povezane z njihovimi problemi, tj. aktualnimi problemi prometa.

7. člen

Vsak kandidat ima pravico do mentorja in (izjemoma) tudi do somentorja iz vrst habilitiranih visokošolskih učiteljev in znanstvenih delavcev, ki so vključeni v izvajanje študijskih programov fakultete najmanj z nazivom docent.

Mentorji in somentorji so tudi člani komisije za zagovor magistrskega oziroma specialističnega dela.

Mentor in somentor sodelujeta pri sestavi dispozicije magistrskega oz. specialističnega dela.


8. člen

Kandidat predloži s strani mentorja podpisano vlogo za odobritev teme magistrskega oz. specialističnega dela komisiji za raziskovalno in razvojno delo fakultete. Vlogo za odobritev teme naslovi na: Univerza v Ljubljani, Fakulteta za pomorstvo in promet, Komisija za raziskovalno in razvojno delo, Pot pomorščakov 4, 6320 Portorož.


9. člen

Vloga za odobritev teme magistrskega oziroma specialističnega dela obsega prošnjo za odobritev predlagane teme magistrskega oz. specialističnega dela ter dispozicijo dela (Priloga 1).

a) Prošnja komisiji za raziskovalno in razvojno delo za odobritev predlagane teme magistrskega oziroma specialističnega dela vsebuje:
 ime in priimek kandidata,
 študijski program, leto vpisa,
 predlagani naslov teme,
 ime in priimek predlaganega mentorja.

b) Dispozicija magistrskega oziroma specialističnega dela praviloma obsega:
 naslov,
 oris problematike z opredelitvijo predmeta in problema raziskave, ki se mora opirati in sklicevati na temeljno relevantno literaturo,
 namen raziskave (praviloma) s temeljno hipotezo za magisterij,
 opredelitev metode raziskovanja,
 opredelitev zasnove (strukture) dela,
 spisek izhodiščne literature (navedena mora biti v skladu s tehničnimi pravili o pisanju diplomskih del),
 spisek izhodiščnih virov (navedeni morajo biti v skladu s tehničnimi pravili o pisanju diplomskih del).


10. člen

V primeru, da je vloga za odobritev predlagane teme ocenjena kot neustrezna, komisija vlogo zavrne ali zahteva njeno dopolnitev. Pristojnost komisije je tudi, da smiselno spremeni naslov teme in podpre predlaganega ali predlaga drugega mentorja oziroma somentorja.

Študentski referat UL FPP posreduje ustrezni sklep komisije za raziskovalno in razvojno delo o potrditvi teme in imenovanju mentorja senatu fakultete v dokončno odločitev. Senat fakultete lahko pooblasti komisijo za raziskovalno in razvojno delo, da sama sprejema navedene odločitve v imenu senata.

Ko sta tema in mentor potrjena, študentski referat fakultete o sklepu obvesti kandidata in mentorja oziroma somentorja.

Če se med izdelavo že odobrene teme pojavi potreba po spremembi naslova magistrskega oziroma specialističnega dela in je poglavitna vsebina teme ostala nespremenjena, kandidat vloži prošnjo za spremembo naslova teme, podpisano s strani mentorja, na komisijo za raziskovalno in razvojno delo. Navedeno prošnjo obravnavajo člani komisije smiselno enako, kot je to določeno za vlogo za odobritev predlagane teme v prejšnjih odstavkih tega člena.


11. člen

Ko kandidat predloži mentorju besedilo magistrskega oziroma specialističnega dela, ga mora le ta kandidatu vrniti z navodili za dopolnitve in popravke v roku enega meseca (v navedeni rok ne šteje čas od 01. julija do 31. avgusta).

Magistrsko ali specialistično delo mora biti lektorirano. Za stilno in slovnično pravilnost magistrskega ali specialističnega dela je odgovoren kandidat, komisija za zagovor magistrskega ali specialističnega dela fakultete pa lahko delo tudi zavrne zaradi pomanjkljivosti, navedenih v tem odstavku.

Ko je magistrsko ali specialistično delo vsebinsko dokončano, mentor podpiše izjavo o vsebinski primernosti dela in kandidat nato odda tri (3) (oziroma štiri (4), če ima somentorja) nevezane izvode dela študentskemu referatu fakultete skupaj z izjavo mentorja.


3. PREDLOŽITEV MAGISTRSKEGA OZIROMA SPECIALISTIČNEGA DELA


12. člen

Magistrsko oziroma specialistično delo se piše v slovenskem jeziku. Izjemoma je lahko napisano v angleškem jeziku pod pogoji, ki jih določa Statut Univerze v Ljubljani.

Magistrsko delo naj praviloma ne bi obsegalo več kot 9 avtorskih pol, specialistično delo pa praviloma ne več kot 6 avtorskih pol.

Vsako magistrsko oziroma specialistično delo mora imeti uvod in v njem nakazan oris problematike z opredelitvijo predmeta raziskovanja in problema raziskave, namen in cilje raziskave in opredelitev metod raziskovanja. Magistrsko delo mora imeti opredeljeno tudi temeljno hipotezo. Na koncu mora imeti vsako delo sklep, v katerem kandidat ne sme načenjati novih vprašanj niti dajati novih referenc, tabel, grafikonov, slik ipd. Sklep mora izhajati iz same vsebine magistrskega oziroma specialističnega dela.

Na koncu mora kandidat navesti uporabljeno literaturo po abecednem vrstnem redu avtorjev. Pod naslovom Literatura navede vsa uporabljena dela (knjige, članke v revijah itd.), medtem ko spadajo drugi viri pod naslov Viri (npr. podatki, dobljeni v delovnih organizacijah, zakoni, splošni akti, naslovi spletnih strani in podobno).


13. člen

Kandidat za pridobitev naziva magister znanosti mora najpozneje v treh letih od dneva, ko je bila tema magistrske naloge sprejeta, senatu fakultete predložiti izdelano magistrsko delo v najmanj petih izvodih.

Kandidat za pridobitev naziva specialist znanosti mora najpozneje v dveh letih od dneva, ko je bila tema specialističnega dela sprejeta, senatu fakultete predložiti izdelano specialistično delo v najmanj petih izvodih.

Če kandidat zaključnega dela ni predložil pravočasno in pred iztekom roka ni zaprosil za podaljšanje roka, pomeni, da je odstopil od prijavljene teme.

Senat fakultete imenuje v roku 30 dni komisijo za oceno zaključnega dela.



14. člen

Komisija za oceno zaključnega dela ima predsednika in najmanj dva člana. Senat fakultete jih imenuje izmed visokošolskih učiteljev in znanstvenih delavcev, ki imajo doktorat znanosti z znanstvenega področja oziroma znanstvene discipline zaključnega dela.

Član komisije za oceno zaključnega dela je tudi mentor (somentor), ki pa ne more biti predsednik.


15. člen

Člani komisije za oceno zaključnega dela so dolžni v dveh mesecih od svojega imenovanja pregledati delo, izdelati skupno pisno poročilo o oceni in ga predložiti senatu fakultete.


16. člen

Na temelju predloženih poročil senat fakultete zaključno delo sprejme, zavrne ali pa ga vrne kandidatu, da ga spremeni ali dopolni, in mu določi primeren rok.


17. člen

Komisija za oceno zaključnega dela dopolnjeno ali popravljeno delo ponovno pregleda in o njem izdela nova poročila.

Če kandidat v določenem roku dela ne popravi, se delo zavrne.

Zavrnjenega zaključnega dela kandidat ne more ponovno predložiti.


18. člen

Če je bilo zaključno delo pozitivno ocenjeno in sprejeto, določi senat fakultete komisijo za zagovor. Komisijo praviloma sestavljajo člani komisije za oceno zaključnega dela.


19. člen

Pred zagovorom magistrskega dela mora imeti kandidat objavljen ali sprejet v objavo najmanj en referat ali članek v strokovnem ali znanstvenem časopisu ali zborniku del, ki je pomemben za stroko.


20. člen

Kandidat odda študentskemu referatu fakultete, skupaj s podpisano izjavo mentorja, da je magistrsko delo primerno za zagovor, pet (5) vezanih izvodov (oziroma šest (6), če ima kandidat somentorja) magistrskega oziroma specialističnega dela. Dela morajo biti vezana v modre platnice, na zunanji strani (platnicah) pa je natisnjen napis kot kaže Priloga 2.

Prvi notranji list je prazen. Prva naslednja stran ima enako besedilo in razpored, kot je navedeno za zunanjo stran, le da je pod besedilom magistrsko oziroma specialistično delo vpisan še naslov teme (Priloga 3).

Naslednji list vsebuje podatke o mentorju (somentorju) ter poročevalcih (Priloga 4).

Kandidat mora oddati celotni tekst svojega magistrskega oz. specialističnega dela tudi na CD-ju.


21. člen

Podrobnejši tehnični in oblikovno tehnični vidiki izdelave magistrskega oziroma specialističnega dela so v skladu z uveljavljenimi standardi določeni z Navodili za izdelavo diplomske naloge na FPP.


22. člen

Kandidat odda izdelano magistrsko oziroma specialistično delo v petih oziroma šestih izvodih študentskemu referatu fakultete, en izvod pa prinese s seboj na zagovor. Vsakemu izvodu mora biti priložena podpisana izjava kandidata, da je avtor priloženega dela. Hkrati z izvodi magistrskega oziroma specialističnega dela, kandidat študentskemu referatu fakultete predloži tudi indeks.



4. ZAGOVOR MAGISTRSKEGA OZIROMA SPECIALISTIČNEGA DELA


23. člen

Zagovor magistrskega oziroma specialističnega dela poteka pred komisijo. Komisijo za zagovor magistrskih oziroma specialističnih del imenuje senat fakultete na predlog komisije za raziskovalno in razvojno delo.
Komisijo za zagovor sestavljajo trije člani, tj. predsednik, mentor in član. V primeru, ko ima kandidat še somentorja, je le ta četrti član komisije. Člani komisije imajo tudi pravico, da zavrnejo delo ali da zahtevajo, da se popravi.

Zagovor magistrskega oziroma specialističnega dela mora biti najkasneje v roku enega meseca po oddaji dela (v navedeni rok ne šteje čas od 01. julija do 31. avgusta).


24. člen

Kandidat mora magistrsko oziroma specialistično delo javno zagovarjati pred člani komisije za zagovor magistrskih oziroma specialističnih del. Sklep o imenovanju komisije za zagovor magistrskega oziroma specialističnega dela in o datumu zagovora izda dekan fakultete. Sklep prejmejo kandidat ter vsi člani komisije najmanj en teden pred zagovorom. Datum zagovora magistrskega oziroma specialističnega dela se objavi tudi na oglasni deski fakultete.


25. člen

Datum zagovora magistrskega oziroma specialističnega dela predlaga dekanu študentski referat fakultete v soglasju s kandidatom in člani komisije za zagovor.

Zagovor magistrskega oziroma specialističnega dela vodi predsednik komisije za zagovor. Zagovor teče v slovenskem jeziku. Med zagovorom eden od članov komisije piše zapisnik.


26. člen

Komisija se pred začetkom javnega zagovora na kratko pogovori o predloženem delu in oceni delo, če ustreza pravilniku in tehničnim navodilom oziroma, če so izpolnjeni pogoji za začetek javnega zagovora.

Komisija odloči o začetku zagovora oziroma njegovi morebitni odložitvi.


27. člen

Javni zagovor poteka tako, da predsednik komisije po uvodnem nagovoru najprej poda kratek življenjepis kandidata z ugotovitvijo, da je kandidat opravil vse po programu določene študijske obveznosti. Kandidat nato predstavi svoje magistrsko oziroma specialistično delo (za to ima na voljo do 30 minut). Za učinkovito predstavitev lahko kandidat uporablja avdiovizualne in druge tehnične pripomočke. Od članov komisije za zagovor prvi poda mnenje o magistrskem oz. specialističnem delu mentor. Kandidat pa nato odgovarja na zastavljena vprašanja članov komisije. Zagovor traja praviloma 60 minut.


28. člen

Po javnem zagovoru se ločeno sestane komisija za zagovor in sprejme oceno zagovora magistrskega oziroma specialističnega dela. Če o oceni ni soglasja, se sestavi poseben zapisnik, kjer je potrebno razložiti vzroke za neskladje pri oceni. Dekan v takem primeru skupaj s predsednikom komisije odloča o nadaljnjem poteku zagovora magistrskega oziroma specialističnega dela.

Pri končni oceni magistrskega oziroma specialističnega dela in zagovora komisija upošteva:
 težavnost obravnavane teme,
 ustvarjalni prispevek kandidata,
 uspešnost pri uporabi pridobljenega znanja v okviru podiplomskega študija kandidata v magistrskem oziroma specialističnem delu.

Če komisija pozitivno oceni magistrsko oziroma specialistično delo, ga oceni z eno izmed ocen, tj. zadostno (6), dobro (7), prav dobro (Cool, prav dobro (9) in odlično (10).


29. člen

V primeru, da se med zagovorom ugotovi, da je v delu nekaj manjših napak, npr. tipkarskih, pri navajanju literature ipd., je možno delo oceniti vsebinsko pozitivno in zagovor pogojno sprejeti kot zadovoljiv. Vendar lahko predsednik komisije v takem primeru zahteva, da kandidat v svojem magistrskem oz. specialističnem delu odpravi ugotovljene napake in ga znova odda v 30 dneh študentskemu referatu fakultete. Mentor (ali po dogovoru komisije za zagovor drugi član komisije) preveri ali je kandidat napake odpravil. Šele, ko so napake popravljene, se vpiše ocena v knjigo diplomantov in e-študenta ter se izda potrdilo o uspešno zaključenem podiplomskem študiju.

V primeru, da komisija ugotovi, da je kandidat kot svoje ponudil obsežnejše dele besedila iz literature, ali že iz izdelanih ekspertiz, ne da bi navajal strani literature ali delo v seznamu literature, lahko komisija delo zavrne in ga oceni z negativno oceno.






30. člen

Oceno uspešnosti javnega zagovora magistrskega oz. specialističnega dela sporoči kandidatu predsednik komisije za zagovor magistrskih oziroma specialističnih del.

Član komisije za zagovor magistrskih oziroma specialističnih del nato vpiše v zapisnik knjige diplomantov oceno zagovora magistrskega oziroma specialističnega dela, ki ga podpišejo tudi preostali člani komisije za zagovor.

Kandidat ima pravico, da se z oceno ne strinja. V primeru nestrinjanja mora oddati pisno pritožbo na oceno v tajništvo fakultete v roku 24 ur oziroma prvi naslednji delovni dan po koncu zagovora. Pritožbo obravnava dekan v smislu določil Statuta Univerze v Ljubljani in Pravil UL FPP.

31. člen

Po uspešnem zagovoru magistrskega oziroma specialističnega dela se kandidatu izda začasno potrdilo (do podelitve diplome) o uspešno zaključenem podiplomskem študiju, ki ga podpiše dekan.

Po en izvod magistrskega oziroma specialističnega dela zadržijo člani komisije za zagovor, en knjižni izvod ter izvod na CD-ju prejme knjižnica fakultete, en knjižni izvod pa se pošlje v NUK (Narodno univerzitetno knjižnico) v Ljubljani..


5. KONČNE DOLOČBE

32. člen

Ta pravila sprejme z večino glasov, na predlog Komisije za raziskovalno in razvojno delo, senat fakultete in jih objavi na običajen način.

Določbe teh pravil tolmači senat fakultete.

Ta pravila se lahko spreminjajo na enak način kot so bila sprejeta.




Dekan UL FPP
prof. dr. Jurij Kolenc


PRILOGA 1
Ime in priimek:
Naslov:
Pošta:

Univerza v Ljubljani
Fakulteta za pomorstvo in promet
Komisija za raziskovalno in razvojno delo
Pot pomorščakov 4
6320 Portorož



Prošnja za odobritev teme magistrske/specialistične naloge


Ime in priimek …..
Datum in kraj rojstva …..
Bivališče …..
Zaposlitev …..


Prijavljam temo magistrske/ specialistične naloge na Fakulteti za pomorstvo in promet z naslednjim predlogom naslova:


Naslov teme …..
Znanstveno področje …..
Izbrani mentor …..
Izbrani somentor …..




Datum:


Podpis kandidata

Priloge:
• življenjepis,
• bibliografija,
• predlog teme magistrske naloge,
• diploma o končanem univerzitetnem študiju,
• potrdilo o izpitih podiplomskega študija.
PREDLOG TEME MAGISTRSKE/ SPECIALISTIČNE NALOGE




1. Naslov naloge:

2. Ključne besede:

3. Klasifikacija teme v znanstvene vede, polje in področje:

4. Razlaga teme:

5. Problem raziskav in ocena dosedanjih raziskav:

6. Temeljna hipoteza:

7. Namen in cilji raziskave:

8. Znanstvene metode raziskovanja:

9. Razlaga strukture naloge:

10. Pričakovani rezultati raziskovanja:

11. Pričakovani znanstveni prispevek:

12. Aplikativnost rezultatov raziskav:

13. Literatura:

















PRILOGA 2
UNIVERZA V LJUBLJANI
FAKULTETA ZA POMORSTVO IN PROMET





MAGISTRSKO / SPECIALISTIČNO DELO


ime in priimek










Portorož, mesec in leto
PRILOGA 3
UNIVERZA V LJUBLJANI
FAKULTETA ZA POMORSTVO IN PROMET






MAGISTRSKO / SPECIALISTIČNO DELO

ime in priimek


slovenski naslov magistrskega / specialističnega dela





Portorož, mesec in leto

PRILOGA 4

Mentor:
ime in priimek


Poročevalca:
ime in priimek
ime in priimek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Pisanje diplomske naloge, pisanje diplomske naloge Seznam forumov -> Pisanje diplomske naloge, Pisanje diplomske naloge, Pisanje diplomske naloge, Pisanje diplomske naloge, Pisanje diplomske naloge, Pisanje diplomske na Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


MojForum.si - brezplačno gostovanje forumov. Powered by phpBB 2.