|
Pisanje diplomske naloge, pisanje diplomske naloge Pisanje diplomske naloge, pisanje diplomske naloge, Pisanje diplomske naloge, pisanje diplomske naloge, Pisanje diplomske naloge, pisanje diplomske naloge,
|
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo |
Avtor |
Sporočilo |
mojstudij Administrator foruma
Pridružen/-a: 05.08. 2009, 06:15 Prispevkov: 884
|
Objavljeno: 27 Jan 2011 07:18 Naslov sporočila: PRAVILNIK O DIPLOMSKEM IZPITU NA VIŠJI PROMETNI ŠOLI |
|
|
16. 9. 2010
Predavateljski zbor VIŠJE PROMETNE ŠOLE MARIBOR je na svoji
3. redni seji v študijskem letu 2009/10 dne 16. 9. 2010 sprejel:
PRAVILNIK O DIPLOMSKEM IZPITU
NA VIŠJI PROMETNI ŠOLI
I. SPLOŠNE DOLOČBE
1. člen
Pravilnik podrobneje določa pogoje in postopek za izbiranje teme in pripravljanje dispozicije diplomskega dela, prijavo teme diplomskega dela, izdelavo diplomskega dela, oddajo in zagovor tega dela na Višji prometni šoli v Mariboru za pridobitev strokovnega naslova:
- tehnolog/tehnologinja prometa,
- tehnolog/tehnologinja poštnega prometa,
- inženir/inženirka komunale,
- inženir/inženirka logistike,
- inženir/inženirka varstva okolja in komunale in
- ekonomist.
2. člen
Višja prometna šola izvaja in organizira dodiplomsko višješolsko strokovno izobraževanje za pridobitev strokovnega naslova tehnolog/tehnologinja prometa, tehnolog/tehnologinja poštnega prometa, inženir/inženirka komunale, inženir/inženirka logistike, inženir/inženirka varstva okolja in komunale in ekonomist.
Za pridobitev enega od strokovnih naslovov iz prvega odstavka 2. člena tega pravilnika Višja prometna šola izvaja višješolske strokovne študijske programe:
- Promet,
- Poštni promet,
- Komunala,
- Logistično inženirstvo,
- Varstvo okolja in komunala in
- Ekonomist.
3. člen
Za pridobitev diplome o končanem dodiplomskem višješolskem študiju in s tem enega od strokovnih naslovov iz 1. odstavka 2. člena tega pravilnika mora študent/študentka (v nadaljevanju: študent) poleg predpisanih študijskih obveznosti v obliki predmetnih izpitov opraviti še diplomski izpit, ki je sestavljen iz izdelave diplomskega dela in zagovora diplomskega dela.
4. člen
Z diplomskim delom študent dokaže:
- strokovno usposobljenost za izvajanje na višješolski stopnji izobrazbe primernih strokovnih opravil v organizacijah na področjih, ki jih obsegajo programi Promet, Poštni promet, Komunala, Logistično inženirstvo, Varstvo okolja in komunala ter Ekonomist,
16. 9. 2010
- strateško usposobljenost za celovito in strateško ugotavljanje, obravnavanje in urejanje za organizacijo pomembnih zadev,
- usposobljenost za delovanje z ljudmi v organizacijah in okoljih organizacije na osnovi učinkovitosti in etičnosti,
- da ima metodična znanja,
- da zna uporabljati domačo in tujo strokovno literaturo ter empirične podatke.
Diplomsko delo mora biti rezultat samostojnega strokovnega dela študenta. Usmerjeno naj bo v kritično reševanje izbrane zadeve iz prakse (strokovno uporabna tema) in aplikacijo strokovnoteoretičnega znanja.
Diplomsko delo lahko izjemoma obravnava tudi temo, ki ni vezana na konkretno organizacijo, vendar mora celovito obsegati področja študentovega študijskega programa.
Več študentov ne more izdelati skupnega diplomskega dela, razen izjemoma, če se vsebinsko da povsem jasno določiti sestavne dele in avtorje teh del.
II. IZBIRA TEME, PRIPRAVA DISPOZICIJE IN IZBIRA MENTORJEV DIPLOMSKEGA DELA
5. člen
Naslove tem diplomskega dela lahko predlagajo:
- študent,
- podjetja, organizacije in druge institucije s področij, ki so sestavina izobraževalnih programov Višje prometne šole za pridobitev enega od strokovnih naslovov iz 2. člena tega pravilnika, kadar podjetja, organizacije in druge institucije sodelujejo z Višjo prometno šolo; pri tem lahko predlagajo teme, povezane z njihovim delovanjem oziroma delovanjem gospodarske panoge,
- višješolski predavatelji, ki izvajajo študijske programe Višje prometne šole,
- višješolski sodelavci (inštruktorji, laboranti ... ) v sodelovanju z višješolskimi predavatelji iz prejšnje alineje.
Študent praviloma sam predlaga temo in izbere mentorja. Ob njegovih nasvetih pripravi dispozicijo diplomskega dela.
Teme diplomskih del, ki jih predlagajo višješolski predavatelji in sodelavci ter podjetja, organizacije in druge institucije s področij, za katera izvaja višješolsko strokovno izobraževanje Višja prometna šola, sprejme predavateljski zbor vsako leto enkrat skupaj z delovnim načrtom za tekoče šolsko leto in določi mentorje diplomskih del. Šola objavi (oglasna deska, spletna stran) spisek tem in predvidene mentorje.
6. člen
Vsak študent ima pravico do mentorja. Mentorja si pridobi študent praviloma sam, v kolikor pa mentorja ne more dobiti sam, mu ga na podlagi pisne prošnje dodeli ravnatelj.
Študent praviloma izbere mentorja in delovni naslov diplomskega dela najkasneje v 30-ih dneh po pričetku praktičnega izobraževanja v 2. letniku.
Na Višji prometni šoli je lahko mentor le višješolski predavatelj, ki je izvajalec pedagoškega procesa v določenem študijskem programu na Višji prometni šoli Maribor.
Zaželeno je, da študent pri pripravi diplomskega dela izbere tudi somentorja iz prakse – strokovnjaka iz podjetja, ki ga študentovo diplomsko delo obravnava. Somentor iz prakse, ki ni imenovan višješolski predavatelj, mora imeti vsaj VI. stopnjo izobrazbe.
Za izrazito multidisciplinarne teme sta lahko izbrana dva mentorja, predavatelja višje šole. V tem primeru je eden od mentorjev mentor, ki študenta vodi skozi izdelavo glavnine diplomskega dela, drugi predavatelj višje šole pa
16. 9. 2010
je mentor v tistem delu diplomskega dela, ki pokriva preostale discipline ali disciplino, obravnavano v diplomskem delu.
III. PRIJAVA TEME DIPLOMSKEGA DELA
7. člen
Študent lahko prijavi temo diplomskega dela, ko mu manjkata največ dva izpita. Študent predloži prijavo teme diplomskega dela na obrazcu DIP-1 referatu za študentske zadeve.
8. člen
Prijava teme diplomskega dela obsega:
a) Izpolnjeno in podpisano prijavo na obrazcu DIP-1, ki vsebuje:
- podatke o študentu,
- predlagani naslov diplomskega dela,
- imeni mentorja in somentorja ter njuni soglasji,
- soglasje organizacije (za strokovno uporabno temo).
b) Dispozicijo diplomskega dela, ki vsebuje:
- naslov diplomskega dela,
- ime obravnavane organizacije (če ni tema splošna) in podatke o organizaciji,
- opredelitev obravnavane zadeve,
- namen, cilje in osnovne trditve (teze, hipoteze) diplomskega dela,
- predpostavke in omejitve obravnavane teme,
- predvidene metode obravnavanja teme (raziskovalne metode),
- predvideno sestavo poglavij, členjenost vsebine – kazalo,
- seznam predvidenih virov.
Za izdelavo in oblikovanje dispozicije je potrebno upoštevati tudi navodila Višje prometne šole za izdelavo dispozicije.
9. člen
Prijavo teme diplomskega dela dopolni referat za študentske zadeve s podatki o izpolnjenih pogojih in jo v sedmih dneh izroči ravnatelju.
Ravnatelj po svoji presoji opravi potrebne uskladitve vsebine prijave in potrdi prijavo teme.
V primeru neustrezne dispozicije lahko ravnatelj dispozicijo zavrne.
O potrjenih in zavrnjenih prijavah diplomskih del ravnatelj informira predavateljski zbor na prvi naslednji seji in navede razloge za to.
10. člen
Ravnatelj potrdi prijavo teme diplomskega dela s podpisom na obrazcu DIP-1 in potrjeno prijavo vrne referatu za študentske zadeve v 7-ih dneh po prejemu prijave iz referata.
Referat potrjeno prijavo evidentira in na obrazcu DIP-2 v 7-ih dneh pripravi sklep o potrditvi teme in naslova diplomskega dela. Original sklepa hrani referat, kopijo pa v naslednjih 7-ih dneh dostavi študentu, mentorju in somentorju.
16. 9. 2010
IV. IZDELAVA DIPLOMSKEGA DELA
11. člen
Diplomsko delo predstavlja samostojno strokovno obravnavanje izbrane zadeve z znanji, ki jih obsegajo posamezni izobraževalni programi Višje prometne šole Maribor za pridobitev strokovnih naslovov iz 2. točke tega pravilnika v skladu s programom študija študenta.
Študent pri izdelavi diplomskega dela samostojno uporablja strokovno literaturo in druge vire, zlasti vire iz obravnavane organizacije. Pri izdelavi ga s teoretičnimi, strokovnimi, z vsebinskimi in metodološkimi napotki usmerjata mentor in somentor.
12. člen
Če kandidat ne predloži izdelanega diplomskega dela v 6-ih mesecih po potrditvi naslova, mora pisno prositi za podaljšanje roka za izdelavo, o čemer odloča študijska komisija Višje prometne šole. Prošnji mora biti priloženo tudi mnenje mentorja o vzrokih za podaljšanje roka.
13. člen
Če študent ali mentor oziroma somentor med izdelovanjem diplomskega dela ugotovi, da sodelovanje z mentorjem ali s študentom ni več mogoče, pisno na obrazcu za zamenjavo mentorja diplomskega dela (DIP-3) zaprosi ravnatelja, naj imenuje drugega mentorja.
O zamenjavi somentorja iz organizacije odloči ravnatelj po posvetovanju z mentorjem in s pristojnimi osebami v organizaciji.
Med izdelovanjem diplomskega dela je možna največ ena menjava mentorja ali somentorja.
14. člen
Če študent med izdelovanjem diplomskega dela zaradi pomembnih in nepredvidenih okoliščin ugotovi, da ga ne more izdelati, lahko pisno na obrazcu za odstop od odobrene teme diplomskega dela (DIP-4) prosi za odstop od odobrene teme diplomskega dela.
Utemeljeno prošnjo za odstop obravnava mentor Višje prometne šole z ravnateljem v 30-ih dneh. Če ravnatelj odstop od že odobrene teme odobri, sme študent prijaviti novo temo.
Študent sme največ enkrat prositi za odstop od odobrene teme diplomskega dela.
15. člen
Končno delovno gradivo diplomskega dela, izdelano, lektorirano, urejeno in oblikovano v skladu z navodili za izdelavo diplomskega dela izroči študent v pregled mentorju. Na zahtevo mentorja mora tako pripravljeno gradivo predati v pisni obliki mentorju in somentorju iz organizacije, če si ga je izbral.
Somentor iz organizacije svoje pisne pripombe na gradivo sporoči v 15-ih dneh mentorju Višje prometne šole.
Mentor Višje prometne šole po usklajevanju s somentorjem iz organizacije posreduje študentu najkasneje v 15-ih dneh napotke za spremembe in dopolnitve gradiva diplomskega dela.
Ob upoštevanju napotkov mentorja izdela študent diplomsko delo, ki ga predloži mentorju in somentorju v končni pregled.
16. 9. 2010
Somentor najkasneje v 15-ih dneh po prejemu končne verzije diplomskega dela izdela na obrazcu za soglasje somentorja za oddajo diplomskega dela (DIP-5) poročilo o diplomskem delu ter ga izroči referatu za študentske zadeve. Kopijo soglasja referat takoj posreduje mentorju diplomskega dela.
Mentor najkasneje v 15-ih dneh po prejemu končne verzije diplomskega dela izdela na obrazcu za soglasje mentorja za oddajo diplomskega dela (DIP-6) poročilo o diplomskem delu ter ga izroči referatu za študentske zadeve.
V 7-ih dneh od prejema obrazcev DIP-5 in DIP-6 referat študentu izda sklep o diplomskem delu na obrazcu DIP-7. Študent originalni izvod veže v en izvod končno vezanega diplomskega dela, v ostale izvode pa vloži kopijo sklepa DIP-7. Referat izvod sklepa vloži v diplomsko mapo študenta.
16. člen
Za oblikovno in slovnično pravilnost diplomskega dela je odgovoren študent, komisija za zagovor diplomskega dela pa lahko delo tudi zavrne zaradi pomanjkljivosti, navedenih v tem odstavku.
Če mentor ugotovi, da diplomsko delo ne ustreza predpisanim oblikovnim, jezikovnim, strokovnim, metodološkim in drugim normativom, določenim z Navodilom za izdelavo diplomskega dela, mora diplomsko delo že prej zavrniti in zahtevati njegovo ureditev.
V. OBSEG DIPLOMSKEGA DELA
17. člen
Diplomsko delo brez prilog praviloma obsega 3 do 4 avtorske pole (do 60 strani).
Diplomsko delo mora biti napisano v slovenskem jeziku. Predavateljski zbor Višje prometne šole lahko odobri izdelavo in zagovor diplomskega dela v drugem jeziku.
Študent pri izdelavi diplomskega dela uporablja strokovno terminologijo iz izobraževalnih programov Višje prometne šole Maribor. Diplomsko delo mora biti napisano jedrnato in pregledno urejeno.
Za grafično in strukturno oblikovanje diplomskega dela je obvezno uporabljati navodila, podana v Navodilih za izdelavo diplomskega dela na Višji prometni šoli Maribor.
18. člen
Struktura diplomskega dela je predpisana, sestavljajo jo:
- trde platnice ovitka z naslovom diplomskega dela na naslovni strani platnic (naslov diplomskega dela naj odseva vsebino dela in naj bo jasen in jedrnat) – natančnejša navodila o oblikovanju naslovne platnice so podana Navodilih za izdelavo diplomskega dela na Višji prometni šoli Maribor;
- sprednji list ovitka (prazen);
- naslovnica s popolnimi podatki o naslovu diplomskega dela, mentorju in somentorju – natančnejša navodila o oblikovanju naslovnice so podana v Navodilih za izdelavo diplomskega dela na Višji prometni šoli Maribor;
- sklep o diplomskem delu (DIP-7);
- zahvala (ni obvezna sestavina);
- izjava o avtorstvu diplomskega dela (obrazec DIP-;
- povzetek in ključne besede v slovenskem in angleškem ali nemškem jeziku;
- kazalo vsebine z dekadno klasifikacijo (vsebuje navedbo poglavij in podpoglavij s stranmi);
- seznam uporabljenih simbolov;
- seznam uporabljenih kratic;
- uvod (predvidoma 5 % diplomskega dela) obsega razširjeno navedbo dispozicije s kratkim pregledom poglavij;
16. 9. 2010
- vsebina diplomskega dela oziroma obdelava zadeve – obsega teoretična izhodišča (predvidoma 30–45 % obsega) s pregledom za obravnavanje zadeve izbranih znanj, konceptov, modelov in metod ter uporabni del (predvidoma 30–55 % obsega) z analizo obravnavane zadeve, diagnozo obravnavane zadeve ter s snovanjem predlaganih ukrepov;
- povzetek ugotovitev (predvidoma 5 % obsega) jedrnato povzema vsebino diplomskega dela in se osredotoča na najpomembnejše izvirne ugotovitve;
- predlogi in priporočila (predvidoma 5 % obsega) so namenjeni predvsem uporabnikom diplomskega dela in so jedrnati, pregledni in konkretni;
- seznam literature in seznam virov obsega literaturo in vire, ki jih je študent uporabil pri izdelavi diplomskega dela in jih tudi navajal v besedilu – literatura naj obsega tudi tuja dela (učbeniki Višje prometne šole naj ne bodo v večini);
- seznam slik (številke in naslovi slik z navedbo strani);
- seznam preglednic (številke in naslovi preglednic z navedbo strani);
- seznam prilog, na katere se študent v diplomskem delu sklicuje;
- zadnji list ovitka (prazen);
- zadnja trda platnica.
19. člen
Diplomsko delo mora biti izdelano:
- v pokončnem A4-formatu in vezano,
- z urejevalnikom besedila in s primernimi programskimi orodji.
Ovitek in naslovnice:
- platnice so temno modre v programih Promet in Logistično inženirstvo,
- platnice so temno zelene v programih Komunala in Varstvo okolja in komunala,
- platnice so bordo rdeče v programih Poštni promet in Ekonomist,
- vsebino in obliko besedila na platnicah se izdela po podanih Navodilih za izdelavo diplomskega dela na Višji prometni šoli Maribor,
- hrbtišče platnic je prazno,
- med sprednjo platnico in naslovnico je prazen sprednji list ovitka,
- vsebina in oblika besedila naslovnice se oblikuje po Navodilih za izdelavo diplomskega dela na Višji prometni šoli Maribor,
- med zadnjo platnico in zadnjo sestavino diplomskega dela je prazen zadnji list ovitka.
VI. PREDLOŽITEV DIPLOMSKEGA DELA
20. člen
Študent odda diplomsko delo v referatu za študentske zadeve po tem, ko somentor in mentor z obrazcema DIP-5 in DIP-6 soglašata, da študent lahko odda diplomsko delo, ter ko prejme sklep o diplomskem delu na obrazcu DIP-7.
21. člen
Študent odda tri oz. štiri (mentor, somentor, knjižnica VPŠ) trdo vezane izvode diplomskega dela in en izvod diplomskega dela v elektronski obliki (CD, DVD) referatu za študijske zadeve. V vsakem izvodu diplomskega dela mora biti na obrazcu DIP-8 vezana izjava, s katero študent potrdi, da je avtor priloženega diplomskega dela.
16. 9. 2010
VII. ROKI ZA DIPLOMSKE IZPITE (ZAGOVOR DIPLOMSKEGA DELA)
22. člen
Roki za opravljanje diplomskih izpitov se določijo z letnim delovnim načrtom in v skladu s študijskim programom. Pri tem je treba zagotoviti, da se v skladu s Pravilnikom o ocenjevanju znanja v višjih strokovnih šolah (Ur. l. RS, št. 71/2009) diplomski izpiti opravljajo najmanj v dveh rokih do izteka študijskega leta zaključnega letnika in najmanj v enem roku 60 dni po izteku študijskega leta.
Za opravljanje diplomskih izpitov lahko ravnatelj določi tudi dodatne roke.
Razpored rokov za opravljanje diplomskih izpitov se objavi na začetku študijskega leta na spletni strani Višje prometne šole.
VIII. PRIJAVA NA DIPLOMSKI IZPIT
23. člen
Študent se prijavi k diplomskemu izpitu z obrazcem za prijavo na diplomski izpit (DIP-9) v roku, ki ga določi ravnatelj. Hkrati s prijavo odda tudi ustrezno število trdo vezanih izvodov diplomskih del in en izvod diplomskega dela v elektronski obliki. Študent se lahko iz opravičljivih razlogov (bolezen, poškodba, smrt, službena obveza ...) odjavi najkasneje tri dni pred začetkom opravljanja diplomskega izpita.
Razpored kandidatov za diplomski izpit mora biti objavljen najmanj sedem dni pred rokom za opravljanje diplomskega izpita.
IX. KOMISIJA ZA DIPLOMSKI IZPIT IN ZAGOVOR DIPLOMSKEGA DELA
24. člen
Referat izda študentu v 15-ih dneh po oddaji diplomskega dela na obrazcu DIP-10 sklep o imenovanju komisije za zagovor diplomskega dela, ki zajema datum zagovora.
Datum zagovora določi ravnatelj ob upoštevanju 22. člena tega pravilnika po uskladitvi z mentorjem, ostalimi člani komisije in z referatom za študijske zadeve v roku največ 60 dni od oddaje diplomskega dela, potrdi pa ga s podpisom na obrazcu DIP-10. Usklajevalni postopek v zvezi z določitvijo terminov izvede referat za študijske zadeve.
Referat za študijske zadeve dostavi sklep o imenovanju komisije za zagovor diplomskega dela študentu najmanj 7 delovnih dni pred zagovorom.
V istem času referat dostavi sklep o imenovanju komisije za zagovor diplomskega dela še vsem članom komisije in somentorjem pri diplomskem delu. Sočasno vsakemu članu komisije dostavi tudi en izvod diplomskega dela.
Sklep o imenovanju komisije referat vloži v diplomsko mapo študenta.
Zagovor je javen in objavljen 7 dni pred zagovorom na oglasni deski in spletni strani Višje prometne šole Maribor.
25. člen
Študent opravlja diplomski izpit, ki zajema zagovor diplomskega dela, pred komisijo, v kateri so predsednik komisije, član komisije in mentor (ter somentor).
16. 9. 2010
V komisijo so lahko imenovani le predavatelji višje šole. Mentor študenta ne more biti predsednik komisije. Somentorji diplomskega dela so lahko dodatni člani komisije.
Diplomski izpit je javen.
26. člen
Zagovor diplomskega dela vodi predsednik komisije za zagovor diplomskega dela.
Zagovor poteka v slovenskem jeziku oziroma v drugem jeziku, če je to odobril predavateljski zbor Višje prometne šole.
O zagovoru diplomskega dela se piše zapisnik o poteku diplomskega izpita na obrazcu DIP-11.
Člani komisije in študent se udeležijo zagovora s svojim izvodom diplomskega dela. Po zagovoru lahko obdržita mentor in somentor po en izvod diplomskega dela.
En izvod diplomskega dela (trdo vezan) pa predsednik komisije izroči referatu za študentske zadeve, ki ga izroči knjižnici šole skupaj z elektronskim izvodom diplomskega dela.
27. člen
Komisija pred zagovorom na zaprti seji ugotovi, ali so podani vsi pogoji za zagovor, in odloči o začetku zagovora. Za odločanje ji mora referat posredovati ustrezno število izvodov diplom, potrdilo o opravljenih izpitih, obrazec DIP-5 in obrazec DIP-6.
28. člen
Zagovor poteka tako, da predsednik najprej predstavi študenta (ime in priimek, izobraževalni program, naslov teme …) in na osnovi potrjenega potrdila o opravljenih izpitih ugotovi, da je študent opravil vse po programu določene študijske obveznosti. V nadaljevanju predsednik pojasni študentu postopek zagovora in najavi temo diplomskega dela. Mnenje o diplomskem delu prvi poda mentor.
Študent predstavi svoje diplomsko delo (10 do največ 15 minut), pri tem poudari razloge za izbiro teme, najpomembnejše ugotovitve pri obravnavanju in priporočila organizacije. Za učinkovito predstavitev praviloma uporablja avdiovizualne in druge tehnične pripomočke.
Člani komisije po predstavitvi diplomskega dela zastavijo študentu svoja vprašanja ustno ali v pisni obliki in v kontekstu diplomskega dela (vsak največ tri vprašanja). Študent nato odgovarja na prejeta in morebitna dopolnilna vprašanja članov komisije. Za zagovor na vprašanja se lahko študent pripravi do 15 minut od prejema vprašanj.
Zagovor traja največ do 45 minut.
29. člen
Po opravljenem zagovoru se člani komisije posvetujejo o oceni diplomskega dela in uspešnosti zagovora diplomskega dela. Ocene predlagajo po vrstnem redu:
- mentor,
- član komisije oziroma somentor in
- predsednik komisije.
Po zagovoru komisija na zaprti seji določi oceno diplomskega dela in zagovora. Predsednik komisije študentu z obrazložitvijo sporoči oceno, razglasi pridobljeni strokovni naziv in s priložnostnim nagovorom zaključi zagovor.
16. 9. 2010
Oceno vpiše predsednik komisije v obrazec za zapisnik o diplomskem izpitu študenta DIP-11 in kot zadnji podpiše zapisnik in sklep komisije o oceni diplomskega dela.
X. OCENJEVANJE PRI DIPLOMSKEM IZPITU
30. člen
Pri diplomskem izpitu se posebej ocenjuje diplomsko delo in zagovor diplomskega dela.
Komisija oceni diplomsko delo in zagovor diplomskega dela z eno izmed ocen: odlično (10), prav dobro (9), prav dobro (, dobro (7), zadostno (6) ali nezadostno (5).
Pri ocenjevanju komisija upošteva:
- kakovost diplomskega dela in zahtevnost obravnavane zadeve – tako s strokovne plati kot glede ustvarjalnega prispevka kandidata in glede uporabnosti za obravnavano organizacijo;
- kakovost predstavitve diplomskega dela;
- kakovost odgovorov na zastavljena vprašanja – zlasti vseobsežno obvladovanje znanj, ki jih obsega program, v katerem se je študent izobraževal.
Glede ocene mora biti doseženo soglasje. Če o oceni ni soglasja, se sestavi poseben zaznamek v zapisniku o poteku diplomskega izpita (obrazec DIP-11), s katerim je potrebno razložiti vzroke, zaradi katerih ni bilo doseženo soglasje o oceni. Član komisije ima v tem primeru pravico zahtevati razveljavitev ocene.
V primeru nesoglasja o oceni ravnatelj skupaj s predsednikom komisije odloča o nadaljnjem poteku zagovora diplomskega dela najkasneje v naslednjih 7-ih delovnih dneh po diplomskem izpitu.
31. člen
Če komisija določi oceno nezadostno (5), se predsednik komisije v treh delovnih dneh posvetuje z ravnateljem, ki odloči, ali sme kandidat izdelati novo diplomsko delo pod istim naslovom ali pa si izbere drugo temo.
Študent sme v času študija največ dvakrat pristopiti k zagovoru diplomskega dela.
32. člen
Če komisija ugotovi v diplomskem delu manjše, vendar nedopustne napake (na primer pravopis, navajanje literature ipd.), ki ne vplivajo bistveno na vsebino, lahko zagovor pogojno sprejme. Predsednik komisije razloži kandidatu zahtevane spremembe, ki jih vsebuje tudi sklep komisije o zavrnitvi diplomskega dela, ki se poda na zapisniku o poteku diplomskega izpita (obrazec DIP-11).
Popravljeno delo odda študent v referatu za študijske zadeve najkasneje v 30-ih dneh po zagovoru, sicer se zagovor razveljavi.
Mentor v 7-ih dneh po oddaji popravljenega diplomskega dela v referatu pregleda izvedene popravke in izpolni/dopolni sklep komisije za zagovor na obrazcu za zapisnik o poteku diplomskega izpita (obrazec DIP-11), na osnovi katerega predsednik komisije za zagovor diplomskega dela vpiše oceno v indeks.
33. člen
Če komisija ugotovi, da je kandidat brez jasne oznake in navedbe vira dobesedno ali skoraj dobesedno uporabil v diplomskem delu obsežnejše delo tujega besedila, diplomsko delo zavrne in negativno oceni, kar mora biti razvidno tudi v dopolnilnem mnenju na obrazcu za zapisnik o poteku diplomskega izpita DIP-11.
16. 9. 2010
34. člen
Ugovor zoper oceno diplomskega izpita se izvede v skladu s Pravilnikom o ocenjevanju znanja na višjih strokovnih šolah (Ur. l. RS, št. 71/2009).
IX. ZAČASNO POTRDILO O KONČANEM ŠTUDIJU IN PODELITEV DIPLOM
35. člen
Po uspešnem zagovoru diplomskega dela izda Višja prometna šola Maribor študentu na obrazcu DIP-12 začasno potrdilo o diplomiranju po študijskem programu Promet, Logistično inženirstvo, Komunala, Varstvo okolja in komunala, Poštni promet ali Ekonomist. Začasno potrdilo podpiše ravnatelj.
36. člen
Slovesna podelitev diplomskih listin je praviloma enkrat letno. Slovesnega podeljevalca in datum podelitve določi ravnatelj šole.
X. EVIDENCA O ŠTUDENTU IN DIPLOMSKEM DELU
37. člen
Referat za študijske zadeve Višje prometne šole vodi o vsakem diplomskem delu diplomsko mapo, ki vsebuje obrazce DIP-1 do DIP-12.
XI. KONČNE DOLOČBE
39. člen
Pravilnik o diplomiranju stopi v veljavo 8. dan po sprejemu na Predavateljskem zboru Višje prometne šole Maribor, hkrati pa se objavi na oglasni deski, spletni strani in v publikaciji Višje prometne šole.
Pravilnik je potrdil Predavateljski zbor Višje prometne šole Maribor dne 16. 9. 2010.
Maribor, 9. 9. 2010
Ravnatelj:
dr. Anton PEPEVNIK, univ. dipl. inž. prom.
PRILOGE –obrazci DIP
- DIP-1 – obrazec za prijavo teme diplomskega dela
- DIP-2 – obrazec za sklep o potrditvi teme in naslova diplomskega dela
- DIP-3 – obrazec za zamenjavo mentorja diplomskega dela
- DIP-4 – obrazec za odstop od odobrene teme diplomskega dela
- DIP-5 – obrazec za soglasje somentorja za oddajo diplomskega dela
- DIP-6 – obrazec za soglasje mentorja za oddajo diplomskega dela
- DIP-7 – obrazec za sklep o diplomskem delu
- DIP-8 – obrazec za izjavo o avtorstvu diplomskega dela
16. 9. 2010
- DIP-9 – obrazec za prijavo na diplomski izpit
- DIP-10 – obrazec za sklep o imenovanju komisije za zagovor diplomskega dela
- DIP-11 – obrazec za zapisnik o poteku diplomskega izpita
- DIP-12 – obrazec za začasno potrdilo o diplomiranju po študijskem programu |
|
Nazaj na vrh |
|
|
|
|
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
|
|