Pisanje diplomske naloge, pisanje diplomske naloge Seznam forumov Pisanje diplomske naloge, pisanje diplomske naloge
Pisanje diplomske naloge, pisanje diplomske naloge, Pisanje diplomske naloge, pisanje diplomske naloge, Pisanje diplomske naloge, pisanje diplomske naloge,
 
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   RSS Feed   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Zasebna sporočilaZasebna sporočila   PrijavaPrijava 




PRAVILNIK O DIPLOMSKI NALOGI evro pf

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Pisanje diplomske naloge, pisanje diplomske naloge Seznam forumov -> Pisanje magistrske naloge
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mojstudij
Administrator foruma


Pridružen/-a: 05.08. 2009, 06:15
Prispevkov: 884

PrispevekObjavljeno: 08 Sep 2011 13:13    Naslov sporočila: PRAVILNIK O DIPLOMSKI NALOGI evro pf Odgovori s citatom

V skladu s statutom Evropske pravne fakultete v Novi Gorici, sprejetim dne 20.8.2006 je Upravni odbor Evropske pravne fakultete v Novi Gorici dne 10.7.2007 sprejel naslednji



PRAVILNIK O DIPLOMSKI NALOGI



1. Splošne določbe

1. člen

Ta pravilnik podrobneje določa pogoje in postopek prijave teme, izdelave in oddaje ter zagovor diplomske naloge na univerzitetnem študijskem programu Pravo I. stopnja, ki ga izvaja Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici (v nadaljevanju fakulteta).

V pravilniku uporabljeni izrazi, zapisani v slovnični obliki moškega spola, so uporabljeni kot nevtralni za moške in ženske.


2. člen

Diplomsko delo je zaključna študijska obveznost, ki jo mora študent opraviti - izdelati in uspešno zagovarjati, za pridobitev strokovnega naslova diplomirani pravnik (UN).

Diplomsko nalogo je mogoče zagovarjati potem, ko je študent opravil vse druge študijske obveznosti ter poravnal vse finančne obveznosti do fakultete.


3. člen

V primeru, da želi študent nadaljevati študij na drugi stopnji, lahko izjemoma pridobi strokovni naslov diplomiran pravnik (UN) tudi z izdelavo besedila v obliki članka, po vseh kriterijih za pisanje znanstvenega članka (diplomski znanstveni članek). O prošnji, s katero študent prosi za neposredni prehod in kateri je priložena posebna izjava o nadaljevanju študija, odloča študijska komisija.

Vsebina strokovnega članka mora biti skladna s področji študijskega programa. Obseg članka naj bo praviloma najmanj 5.000 besed kar ustreza približno eni avtorski poli (16 strani po 32 vrstic z okoli 60 znaki v vrstici oz. okoli 30.000 znakov, vključno z razmiki).

Študent odda vlogo za ocenitev ustreznosti članka mentorju. Ko mentor ugotovi, da je članek ustrezen, študent članek zagovarja po istem postopku, kot je določen za zagovor diplomske naloge.

Če študent, ki vpiše drugo stopnjo študija, iz katerihkoli razlogov druge stopnje študija ne konča, se za dokončanje prve stopnje obvezno zahteva izdelava in zagovor diplomske naloge.

4. člen

Diplomsko delo je pisni izdelek in mora biti rezultat samostojnega strokovnega dela študenta. V diplomski nalogi študent z analitičnimi metodami razrešuje neki strokovni ali znanstveni problem in dokaže, da zna kritično, sistematično analizirati in presojati ter obravnavati prevzeto temo.

Diplomsko delo je napisano v slovenščini.

Študijska komisija na prošnjo študentov odloči, da isto temo skupaj obdela več kandidatov, vendar mora biti v tem primeru iz diplomske naloge razviden prispevek vsakega od avtorjev.


5. člen

Na podlagi uspešnega zagovora diplomskega dela pridobi študent strokovni naslov v skladu z Zakonom o strokovnih in znanstvenih naslovih (Uradni list RS, št. 61/2006).



2. Prijava teme diplomskega dela

6. člen

Temo diplomske naloge izbere študent iz seznama tem, ki ga objavi Evro-pf ali pa jo določi v soglasju z mentorjem.

Če si isto temo želi izbrati več študentov ima prednost kandidat z višjim študijskim uspehom.


7. člen

Mentor diplomskega dela (v univerzitetnem študijskem programu) je habilitiran visokošolski učitelj fakultete z nazivom docent, izredni profesor ali redni profesor, praviloma izvajalec predmetov študijskih programov prve stopnje.


8. člen

Študent lahko prijavi diplomsko delo, ko mu do uspešno opravljenih študijskih obveznosti manjka največ 12 KT in ima poravnane vse finančne obveznosti do fakultete.

Mentor zaznamuje prevzem teme diplomske naloge v indeksu in na prijavnici, ki jo mora študent predložiti v referatu za študentske zadeve (v nadaljevanju referat).


9. člen

Prijava diplomskega dela (Obr. D1-01) obsega:
- izpolnjeno in podpisano prijavnico, ki vsebuje podatke o: študentu, diplomskem delu, mentorju in njegovem soglasju, organizaciji in soglasju organizacije.
- dispozicijo diplomskega dela, ki obsega do štiri strani formata A4 in vsebuje: delovni naslov diplomskega dela, opredelitev obravnavanega problema in teoretična izhodišča, namen in cilje diplomskega dela, predvidene metode za doseganje ciljev diplomskega dela, predvidene predpostavke in omejitve pri obravnavanju problema, predvideno členjenost vsebine – kazalo,
seznam predvidene literature in virov.


10. člen

Prijavo diplomskega dela (v nadaljevanju prijava) študent odda v referat. Ta preveri, ali študent izpolnjuje pogoje za diplomiranje. Prijava teme diplomskega dela je napisana v slovenščini. Referat v sedmih dneh posreduje prijavo mentorju diplomskega dela, ki poda mnenje o diplomskem delu. Mentor v petnajstih dneh vrne potrjeno prijavo z mnenjem v referat, ki prijavo evidentira in kopijo obrazca v sedmih dneh dostavi študentu in mentorju, en izvod pa arhivira.



3. Izdelava in oddaja diplomskega dela


11. člen

Študent mora oddati diplomsko delo najpozneje v šestih mesecih po potrditvi diplomskega dela, sicer mora prositi za podaljšanje roka za izdelavo diplomskega dela. O podaljšanju odloča dekan na predlog mentorja.


12. člen

Če študent med izdelovanjem diplomskega dela ugotovi, da ga ne more izdelati oziroma želi spremeniti temo, lahko zaprosi za odstop od odobrenega diplomskega dela. Utemeljeno prošnjo za odstop (Obr. D1-01a) obravnavata mentor in dekan v petnajstih dneh - če dekan odstop od že odobrenega diplomskega dela odobri, sme študent prijaviti novo diplomsko delo. V tem primeru se celoten postopek prijave ponovi.

Študent sme enkrat prositi za odstop od odobrenega diplomskega dela.




13. člen

Če študent med izdelovanjem diplomskega dela ugotovi, da sodelovanje z mentorjem ni več mogoče, pisno (Obr. D1-01b) zaprosi dekana, naj imenuje drugega mentorja. Od mentorstva lahko odstopi tudi mentor, če ugotovi, da sodelovanje s študentom ni več mogoče. O upravičenosti zamenjave odloči dekan najpozneje v petnajstih dneh. V tem primeru se celoten
postopek prijave teme diplomskega dela ponovi.

14. člen

Študent pripravi diplomsko delo, ki mora izpolnjevati naslednje pogoje in imeti naslednje sestavine:
- obseg diplomskega dela: diplomska naloga (brez prilog) obsega praviloma 3 avtorske pole (do 90.000 znakov) oziroma do 45 strani.

- struktura diplomskega dela:
a) naslovna stran diplomskega dela: v sredini zgoraj je z velikimi tiskanimi črkami napisano »EVROPSKA PRAVNA FAKULTETA V NOVI GORICI«. Na sredini strani sta kandidatova ime in priimek, pod njima z velikimi tiskanimi črkami naslov diplomskega dela, pod naslovom pa napis: diplomsko delo. Spodaj na sredini je navedeno leto oddaje diplomskega dela. Prva stran dela je enaka naslovnici, le da sta na prvi strani navedena še mentor in so-mentor dela s celotnim pedagoškim nazivom.
b) povzetek v slovenskem in angleškem jeziku (80–100 besed) in ključne besede v slovenskem in angleškem jeziku (5–10 ključnih besed);
c) kazalo vsebine, ki vsebuje navedbo poglavij in podpoglavij s stranmi;
č) kazalo slik in tabel z navedbo strani;
d) opredelitev najpogostejših okrajšav;
e) uvod (približno 10%), ki obsega razširjene navedbe dispozicije;
f) osrednji del (približno 60–70%) obsega analizo obravnavanega problema in ugotovitve. Pri diplomski nalogi je poudarek tudi na teoretičnih izhodiščih;
g) sklep (približno 10–20%) je povzetek najpomembnejših ugotovitev iz obravnavanega problema, tudi glede na cilje, zastavljene v uvodu diplomskega dela;
h) seznam literature in seznam virov obsega literaturo in vire, ki jih je študent uporabil pri izdelovanju diplomskega dela in jih tudi navajal v besedilu;
i) kazalo prilog, na katere se študent v diplomskem delu sklicuje, in priloge.

-Tehnični, oblikovni in jezikovni vidiki diplomskega dela: za tehnično, oblikovno, jezikovno in slovnično čistost diplomskega dela je odgovoren študent. Glede tehničnih in oblikovnih vidikov diplomskega dela študent upošteva tehnična navodila za oblikovanje diplomske naloge ter osnovne napotke za rabo znanstvenega aparata:
a) diplomsko delo je pokončnega formata A4, v enostranskem tisku in vezano
b) platnice so modre


15. člen

Študenti so odgovorni za kršitve v postopku priprave diplomskega dela. Študent krši postopek priprave diplomskega dela, če prepiše besedila drugih avtorjev v celoti ali delno brez odobritve avtorja ali če pri posameznih delih besedil, ki jih prepiše, ne citira avtorja. Kot sankcija se predvideva odvzem teme diplomske naloge.


16. člen

Osnutek diplomskega dela izroči študent v pregled mentorju. Naslovna stran osnutka vsebuje tudi oznako o zaporednem številu osnutka (1., 2. osnutek itn.) in datum oddaje osnutka mentorju. Mentor posreduje študentu pisne napotke za spremembe in dopolnitve najpozneje v tridesetih dneh po prejemu osnutka diplomskega dela.


17. člen

Študent odda v referat:
- diplomsko delo s podpisom mentorja v dveh izvodih,
- izjavo o avtorstvu (Obr. D1-02).

Mentor odda v referat poročilo o diplomskem delu, predlog ocene diplomskega dela in predlog visokošolskega učitelja, ki bo vodil zagovor.

Referat presodi tehnično ustreznost diplomskega dela (Obr. D1-03), knjižnica pa določi vrstilec UDK. Referat najpozneje v petnajstih dneh posreduje študentu presojo tehnične ustreznosti diplomskega dela. Študent najpozneje v petnajstih dneh odpravi morebitne pomanjkljivosti in v referat odda en izvod diplomskega dela, vezan s spiralo. Referat vnovič presodi tehnično ustreznost diplomskega dela.
Ko je diplomsko delo tehnično ustrezno, odda študent v referat dva izvoda vezana v spiralo (za izpraševalca in mentorja).


18. člen

Dekan v desetih dneh imenuje visokošolskega učitelja fakultete, ki bo vodil zagovor (v nadaljevanju izpraševalec). Na podlagi sklepa dekana o imenovanju izpraševalca referat v sodelovanju z izpraševalcem določi datum zagovora in pripravi zapis o postopku zagovora diplomskega dela. Referat posreduje študentu vabilo najmanj sedem dni pred zagovorom.
Referat pošlje izpraševalcu obvestilo o zagovoru, s spiralo vezan izvod diplomskega dela in zapis o postopku zagovora diplomskega dela. Referat pošlje mentorju vabilo na zagovor in s spiralo vezan izvod diplomskega dela.


4. Zagovor diplomskega dela

19. člen

Zagovor je javen. Objavljen mora biti vsaj sedem dni prej na spletni strani fakultete.

Snemanje zagovora se dovoli po predhodnem soglasju fakultete, kandidata in članov komisije.



20. člen

Zagovori diplomskih del potekajo praviloma enkrat na teden od 1. septembra do 15. julija. Organizirani so na sedežu fakultete mesečno.


21. člen

Pred zagovorom izpraševalec na podlagi dokumentacije ugotovi, ali so podani/izpolnjeni vsi pogoji za zagovor, in odloči o začetku zagovora. Dokumentacija za zagovor vsebuje:
- obrazec D1-02: Izjava o avtorstvu,
- obrazec D1-03: Presoja tehnične ustreznosti diplomskega dela,
- Poročilo mentorja o diplomskem delu.


22. člen

Zagovor diplomskega dela poteka tako, da izpraševalec predstavi študenta (študente). V nadaljevanju pojasni študentu (študentom) postopek zagovora. Zagovor diplomskega dela poteka individualno ali pred drugimi kandidati za zagovor.

Študent predstavi svojo diplomsko nalogo.

Čas za predstavitev z elektronskimi prosojnicami je največ 10 minut. Študent lahko vsem
udeležencem zagovora razdeli list formata A4 s poudarki iz diplomskega dela.

Po predstavitvi izpraševalec postavi vsakemu študentu, ki je zagovarjal diplomsko nalogo, 1 ali 2 vprašanji. Navzoči praviloma postavijo študentu (študentom) skupaj od 1 do 3 vprašanj. Študent odgovarja na prejeta in morebitna dopolnilna vprašanja navzočih (do 10 minut).


23. člen

Po zagovoru izpraševalec oceni diplomsko delo, oceno na kratko obrazloži, razglasi pridobljen strokovni naslov in s priložnostnim nagovorom konča zagovor. Izpraševalec vodi zapisnik, ki ga konča s sklepom o uspešnosti zagovora diplomskega dela.


24. člen

Diplomsko delo je ocenjeno z eno od ocen: odlično (10), prav dobro (9), prav dobro (Cool, dobro (7), zadostno (6) ali nezadostno (5). Skupno oceno določi izpraševalec. Sestavljena je iz ocene mentorja diplomskega dela in ocene zagovora. Z zagovorom študent končno oceno diplomskega dela lahko izboljša ali poslabša za eno oceno.

Pri ocenjevanju diplomskega dela se upošteva: težavnost obravnavane teme oz. problema, uspešnost uporabe pridobljenega znanja pri reševanju primera, ustvarjalni prispevek študenta, uporabno vrednost ugotovitev za organizacijo, kakovost predstavitve diplomskega dela in kakovost odgovorov na zastavljena vprašanja.

25. člen

Če se v diplomskem delu ugotovijo napake, lahko izpraševalec zagovor izpelje in od študenta zahteva, da diplomsko delo dopolni oz. odpravi napake. Zahtevane spremembe zapiše v zapisnik zagovora. Popravljeno diplomsko delo odda študent v referat najpozneje v tridesetih dneh po zagovoru, sicer se zagovor razveljavi. Izpraševalec v sedmih dneh po prejetju popravljene naloge pregleda popravke in dopolni zapisnik zagovora.

26. člen

Če je končna ocena diplomskega dela nezadostna (5), lahko študent še enkrat pristopi k zagovoru istega dela. Študent lahko pristopi k zagovoru po plačilu zneska za ponovni pristop k zagovoru diplomskega dela. Študent sme v času študija največ dvakrat pristopiti k zagovoru istega diplomskega dela. Če je končna ocena diplomskega dela tudi po vnovičnem zagovoru nezadostna (5), se celoten postopek prijave diplomskega dela ponovi.


27. člen

Če se študent ne strinja z oceno diplomskega dela, lahko poda pisni ugovor najpozneje v osmih dneh po zagovoru. Pisni ugovor z obrazložitvijo odda dekanu. Pritožba se rešuje v skladu s 22. členom Pravilnika o preverjanju in ocenjevanju znanja študenta.



28. člen

V petnajstih dneh po opravljenem zagovoru odda študent v referat pet vezanih izvodov diplomskega dela ter diplomsko delo v elektronski obliki (dokument v formatu PDF).


29. člen

Fakulteta izda študentu začasno potrdilo o diplomiranju potem ko študent odda v referat pet končnih, vezanih izvodov diplomskega dela. Potrdilo podpiše dekan.


30. člen

Referat vodi o vsakem diplomskem delu mapo, ki vsebuje obrazce od D1-01 do D1-03 s prilogami, sklep o imenovanju izpraševalca in zapisnik o zagovoru diplome.


31. člen

Izvod diplomskega dela v vezani obliki referat opremi z žigom in predloži knjižnici .


32. člen

Slavnostna podelitev diplom je praviloma enkrat na leto. Datum določi senat fakultete kot sestavni del študijskega koledarja.



5. Prehodne in končne določbe
33. člen

Za avtorstvo in soavtorstvo diplomskega dela ter pravice in dolžnosti, ki iz tega izhajajo, se smiselno uporabljajo določila Zakona o avtorskih in sorodnih pravicah (Ur.l. RS, št. 21/1995, 9/2001, 30/2001, 85/2001 Skl.US: U-I-149/98-36, 43/2004, 58/2004 Odl.US: U-I-200/02-12, 17/2006, 139/2006).


34. člen

Obrazci, ki se uporabijo v postopku priprave diplomskega dela, so dostopni na spletni strani fakultete.



35. člen

Ta pravilnik začne veljati in se uporabljati z dnem, ko ga na svoji seji sprejme upravni odbor fakultete in ko ga podpiše njegov predsednik.


36. člen

Za postopkovna vprašanja se subsidiarno uporablja določbe veljavnega Zakona o splošnem upravnem postopku.


37. člen

Spremembe tega pravilnika sprejema upravni odbor fakultete.



V Novi Gorici, dne 10.7.2007



prof. dr. Peter Jambrek
predsednik Upravnega odbora
Evropske pravne fakultete v Novi Gorici
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Pisanje diplomske naloge, pisanje diplomske naloge Seznam forumov -> Pisanje magistrske naloge Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


MojForum.si - brezplačno gostovanje forumov. Powered by phpBB 2.